Jaké výhody má Fio banka v oblasti platebních karet?

Pokud je dnes v souvislosti s bankovním účtem něco standardem, jsou to zcela určitě platební karty. A protože i Fio banka je dnes k účtům nabízí, podíváme se na to, jaké klíčové výhody mohou mít.

Důvodů, proč používat platební karty, může být dnes skutečně celá řada. Mezi ty hlavní patří možnost výběru bankomatů. Je toho ale mnohem více. S kartou můžeme platit třeba také v obchodech, stejně jako není problémem ani to, pokud s kartou platíme třeba také na internetu. To vše jednoduše a rychle, z pohodlí domova. Jistotou je i to, že bezpečnost karet je stále na lepší úrovni.


Fio banka nabídne možnost bezplatných výběrů

Tím hlavním pozitivem, které se k bance a jejím kartám vztahují, jsou možnosti bezplatného výběru. Jako klienti tak můžete snadno a jednoduše realizovat až 10 výběrů v rámci bankomatů, které Fio banka provozuje. Tím ale pozitiva rozhodně nekončí, jelikož stejně tak můžete měsíčně vybírat i z 5 cizích bankomatů. Tento bonus je vám připsán, pokud kartu aktivně využíváte. Zdarma si můžete vybrat ale i u některých obchodníků. A to samozřejmě u takových, kteří nabízejí takzvané Cashback služby. I to karty Fio banky umožňují. Stačí si tak dojít třeba na pokladnu supermarketů a zde využít toho, že kromě zaplacení také odejdete s penězi.


Fio nabídne i karty bezkontaktní

Jak vypadá klasická karta a jaká má specifika samozřejmě většina lidí ví. Na co bychom neměli zapomínat, to je určitě fakt, že Fio nabídne také karty bezkontaktní. Tedy varianty, které stačí jednoduše přiložit k terminálu a transakce je provedena. Zde se jedná o oblíbené karty MasterCard. Důležité je dodat také další nezbytnou výhodu, a to takovou, že karty lze získat nejenom k účtům, které jsou vedeny v tuzemské měně. Není totiž problémem je získat také k bankovním účtům, které jsou vedeny v cizích měnách. Konkrétně tedy jsou vedeny v eurech.